USIX

Raspberry Pi 3B a dysk przenośny 4 TB

Wed Apr 04, 2018 10:54 am

Witam serdecznie,

W temacie jestem świeży, planuje zakup rPi 3B i postarać się podłączyć do niego dysk przenośny USB 3.0 Seagate 4TB expansion portable (https://www.walmart.com/ip/Seagate-4TB- ... #read-more) . Wiem tyle że, żeby podłączyć dysk przenośny konieczny będzie zakup aktywnego USB Hub'a. Pytanie teraz jakiego i czy mam rację, czy to wgl wystarczy żeby ruszyło.

Pozdrawiam i oczekuje na odpowiedź.

IWA

Re: Raspberry Pi 3B a dysk przenośny 4 TB

Sat Jul 06, 2019 3:12 pm

Were you able to verify that this template works in the PI?
I have one of those at home because it did not work on my PS3, so I wonder if it works because I would like to set up a multimedia server.

pik33

Re: Raspberry Pi 3B a dysk przenośny 4 TB

Sat Aug 10, 2019 7:41 am

sudo apt-get install ntfs-3g

Powinno żyć.

W zależności od maliny, zasilacza i dysku, nawet bez aktywnego huba, ale HDD na ogół będzie jednak go potrzebował. Moje maliny wytrzymują bez problemu dyski przenośne USB3 1 TB.

EDIT: Dysk 2TB + szybki pendrive - okazało się że to za dużo dla malinki czwórki bez aktywnego huba.. Malina pioruna nie wyświetla, ale wygląda na to że szarpnięcia prądu przez HDD powodują że pendrive ma problemy, a na nim jest system. Rezultat: malina zawiesza się na błędach odczytu z pendrive, kiedy próbuję otwierać katalog na HDD.

Return to “Polski”