mesmariusz
Posts: 57
Joined: Fri Feb 15, 2013 6:07 am

Pendrive - klient Samby po WiFi

Wed Mar 21, 2018 7:35 am

Wkurza mnie, że nie ma ogólnodostępnych pendrive-ów, które byłyby tak na prawdę klientami Samby na interfejsie WiFi. Wówczas pliki organizowało by się na serwerze Samby / NAS-ie, i to co by "szło" do urządzenia do którego podpinamy taki "pendrive", byłoby po prostu zawartością udostępnionego temu pendrive-owi zasobu sieciowego.

Przykładowe zastosowania:

1. Wkładasz takiego Pendrive do Rolanda / Yamachy (instrumentu muzycznego) i masz dostęp do wielu rzeczy, którymi na codzień zarządza osoba na drugim końcu Polski.

2. Wkładasz takiego pendrive-a do oscyloskopu i pomiary zapisywane są bezpośrednio na serwerze (a nie na jakichś półśrodkach typu USB).

3. Wkładasz taki pendrive do Goteka (emulator FDD dla wspominanej ty na grupie przez wielu Amigi) i masz dostęp do obrazów dyskietek, które trzymasz w cywilizowany sposób na serwerze (a nie na półśrodkach bez wyjścia na świat). ( https://github.com/keirf/FlashFloppy )

4. Wkładasz takiego pendrive-a do drukarki, która potrafi skanować na USB, a nie potrafi na zasób sieciowy, i masz drukarkę, która skanuje na zasób sieciowy.

Śledzę temat:
1). https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3444278.html
2). https://www.facebook.com/groups/sysopsp ... 489967080/

Chciałbym, żeby coś z tego urosło.

Podobno można wykorzystać tryb USB gadget i Raspberry Pi Zero W:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3141830.html
https://learn.adafruit.com/turning-your ... er-modules
http://www.linux-usb.org/gadget/

Ktoś czuje siły i chęć zgłębienia tematu?

Return to “Polski”