Mehdi zavari

Re: آموزش رزبری پای

Sat Mar 26, 2016 7:16 am

سلام
اول عرض کنم که سال نو شما مبارک. و امیدوارم سال خوبی رو پیش روی داشته باشین .
وقتی شما تصویری ندارین رو مانیتور خودتون یا همون پیام سیگنال موجود نیست رو نمایش میده ینی یه مشکلی تو انتقال تصویر هستش. اطمینان دارین که کابل سالمه؟ یا اینکه مانیتورتون تنظیمات خاصی نداره؟
من خودم به شخصه درصد کمی به خرابی برد احتمال میدم حالا میخواین رو. مانیتور یا تلویزیون هوشمند دیگه ای امتحان کنید و جوابشو بگین به ما
ممنون

Mahan_Micro

Tue Mar 29, 2016 6:56 am

ایول
ممنون بابت مطالب خوبی که گذاشتین
ایشالا اینجا هم دور همی بترکونیم ! :D
If your Dreams Don't Scare You , They Aren't Big Enough

JavadEsfandiar

Sun Jun 12, 2016 10:10 pm

Mehdi zavari wrote:من یادمه اون زمان هایی که تازه وارد دریای علوم برنامه نویسی و چگونگی کارکرد سیستم عامل ها شدم و یه شنا گر خیلی خیلی تازه کار بودم متوجه شدم چقدر جالبه که ما با زبان های برنامه نویسی میتونیم با کامپیوترها و کلیه لوازمی که توشون پردازنده دارن صحبت کنیم و این قضیه منو به اون سمت کشوند که چقد خوب میشه که منم بتونم یه چیزی بسازم و مثه بقیه محصولات شرکت ها اونو بین مردم عرضه کنم.
این شده بود برام هدف یا میشه گفت آرزو!!!! و اون چیزی نبود جز همین بردی که امروز دست ماست!!! من دوس داشتم یه دستگاهی بسازم که یه سیستم عامل داشته باشه و بتونه با محیط دور و اطرافش ارتباط داشته باشه. یه جعبه شیک داشته باشه و طراحی سخت افزاری جالبی داشته باشه. خب من همین که روز به روز داشتم چیزای جدید یاد میگرفتم و به سمت تحقق فکرم پیش میرفتم متوجه شدم که این ایده یا فکر یا هرچیز دیگه که اسمشو میزارین خودش به چند قسمت بزرگ تقسیم میشه و تازه متوجه شدم آرزوی من خودش تشکیل شده از چندین ارزوئه!!! بخاطر همین رفتم دنبال هر کدوم از قسمتا تا ببینم داستان از چه قرار. چشتون روز بد نبینه!! من وقتی متوجه شدم طراحی یک سیستم عامل چیه و ساخت یک برد مبتنی بر سیستم عامل که بتونه رابط کاربری گرافیکی داشته باشه چیه قشنگ قفل کردم و کلی به خودم بد و بیراه گفتم!!! که این چه هدفیه آخه؟؟؟ اونم تو ایران.
بد یکم دلسرد شدم و گفتم خب عیبی نداره من میرم دنبال یاد گیری یه قسمتش شاید چند نفری باشن که بتونن قسمت های دیگه شو پیاده سازی کنن و اصن بشه یه تیم راه اندازی کرد خلاصه بزنیم تو گوش تکنولوژی!! و حالشو ببریم. که وقتی بصورت جدی پا تو این مسیر گذاشتم دیدم به به کلی شرکت ها هستن تو دنیا که دارن این کارو انجام میدن و به بهترین نحو هم پشتیبانی و رو انجام میدن و کارو پیش میبرن.آخه تا اون موقع تعداد خیلی کمی ازین بردها وارد ایران شده بود و کسی اططلاعات چندانی خب نداشت. البته یه شرکت هایی بودن تو ایران کسی یه چیز شبیه اونو میساختن که فکر کنم سیستم عامل بلادرنگ داشت. بعد از اون به خودم اومدم و یکم که از حالت داغ بودن دراومدم متوجه شدم که میخواستم چرخ رو از اول بسازم!!!! ینی بشینم همه بخش های اون دستگاه رو خودم طراحی کنم(طراحی سیستم عامل که خودش دنیایی داره-طراحی پی سی بی که خیلی باس اصولی باشه-طراحی مدار-برنامه نویسی زیاد و.....) که حتی این شرکت های سازنده امروزی هم این کارو نمیکنن!! خلاصه سرتونو درد آوردم(قرار بود کوتاه باشه مثلا!!!) این برد هایی که امروز دست منو شماست حاصل تلاش چندین ساله مهندسان زحمت کشیه که خواستن گره از کار مهندسا باز بشه و بتونن راحت تر کار ها و ایده هاشونو عملی کنن و یکی مثه من نیاد کلی وقت بزاره واسه طزاحی یه همچین بردی( که شانس آوردم خدا زودتر بهم فهموند دارم تو چه مسیری پا میزارم!!!! البته دست خالی هم برنگشماااا بعله!!) و یکی از افتخارات ما امروز اینه که ایده هایی که قرار بود پنج یا ده سال بعد به مرحله ظهور برسونیم رو امروز تنها با یاد گیری یه زبان برنامه نویسی عملی و اجرا کنیم.یک برد همه منظوره که اکثر امکانات رو برای یک مهندس الکترونیک و کامپیوتر فراهم میکنه و اونو تو تحقق هدف و پروژش جلو میندازه. پس ما باید قدر این دستاورد هارو بدونیم و تنها به قیمتش توجه نکینم که حالا مثلا ارزونه پس بدرد نمیخوره یا بگیم چه قیمت خوبی داره یکی بخریم و ندونیم باید چیکار کنیم باهاش.
در کل این مدل فناوری ها و دست آورد ها مثه رزبری پای و آدوینو و .... همیشه مارو جلو میندازه و نکته ای که خیلی مهمه اینه که نباید هدف رو تنها به یاد گیری اینا اختصاص بدیم. بهتره هدفمون این باشه که ایده پردازی کنیم و ازین وسایل به عنوان ابزاز تحقق ایده استفاده کنیم.
dige post nemizarin ke estefadeh konim?

mohammad.senior

Fri Jul 01, 2016 3:24 pm

سلام وممنون از دوستانیکه اینجا وقت میزارن

sasansos

Fri Jul 08, 2016 10:23 am

واقعا متشکرم که وقت گذاشتید
مطلب جالب و کاملی بود .
http://parsalab.com/products/laboratory-glassware/

Mehdi zavari

Wed Nov 02, 2016 7:52 am

خواهش میکنم دوستان
این وظیفه منه

Pitterpi

Sat Jan 28, 2017 7:05 pm

سلام به همگی
خیلی خوشحال هستم که یک فروم پارسی اینجا داریم.

رزبری پای کلی نکته ریزداره از خرید بگیرین تا نحوه استفاده
برای شروع حالا که صحبت از بوت شد یکی از نکات مهم شاید مهمترین انتخاب نوع کارت حافظه هست. باید دقت کنین
که اگر خصوصا در کاربردهای صنعتی از پای استفاده می کنن این یه بخش استراتژیک هست گرچه برای کابردهای خانگی صرفا داشتن کلاس 10 کافی هست

برای همین من لینک زیر رو که به صورت رسمی برای انتخاب کارت حاظه توسط رزبری پای درجلد 2 کتاب پروژهای رزبری صفحه 10 توصیه شده رو قرار می دهم
جالب اینجاست که حتی در نسخه 2 و 3 رده بندی کارت حافظه تغییر کرده

https://www.jeffgeerling.com/blogs/jeff ... crosd-card

پس در انتخاب کارت حافظه دقت کنید

امیدوارم در ادامه با همکاری دوستان بتونیم گروه فوق العاده ای رو داشته باشیم

Alib1380

Sun Jun 18, 2017 7:55 pm

سلام
من برد رزبری پای 3 رو دارم
قبلا روشن میشد و کار میکرد
ولی الان چراغ قرمز روشنه ولی چراغ سبز اصلا روشن نمیشه
تصویر هم نمیده
کمک کنید!

ali.soltani

Sat Sep 02, 2017 10:59 pm

اخ جون
بالاخره توی یه سایت خارجی خودی پیدا کردم

الانم دارم با رسی جونم با شما صحبت می کنم

خسته شدم از بس ترجمه کردم!!

ali.soltani

Sat Sep 02, 2017 11:05 pm

ولی الان چراغ قرمز روشنه ولی چراغ سبز اصلا روشن نمیشه
تصویر هم نمیده
من فکر می کنم مشکل شما از نحوه فرمت کارتتون باشه
می دونم دیره ولی نندازش دور
منم اولش همین جوری بود
اگه توضیح بدی که دقیقا چی رو دانلود کردی و با جی فرمت می کنی میشه کمکت کرد

Mehdi zavari

Wed Mar 21, 2018 9:59 pm

با سلام خدمت هوطنان عزیز که در دل غربت دارن به کسب علم و دانش می پردازن!
اول اینکه تبریک بگم سال 1397 رو به همه دوستان عزیز امیدوارم سالی پر از موفقیت و شادابی براتون باشه
تقریبا دو هفته ای میشه که خدمت سربازی بنده تموم شده و اگه اشتباه نکنم دوسالی بود که سراغ آموزش ها نیومده بودم
ولی حالا با شروع این سال پر برکت میخویم خیلی قوی و پرتلاش به دامه مطالب حول ماجرای رزبری پای و کاربرد و آموزش برنامه نویسی آون بپردازیم.
از شما دوست عزیز که مشغول مطالعه این مطالب هستی شما! بللله با شمام! در خواست میکنم با ما تو درک بهتر و بهره وری بیشتر مطالب با اضافه کردن نکات آموزشی کمک کنین.
مرررررسی از همتون

niazpardaz

Mon Apr 02, 2018 6:15 pm

سلام خواستم تشکر فراوان کنم از این اموزشی که قرار دادید

Return to “Other languages”