kuczy

Iptables - przekierowanie JEDNEGO portu

Sat Sep 01, 2018 9:42 pm

Witam wszystkich.

Postaram się zaczerpnąć wiedzy najpierw w języku Polskim ;)

Sprawa wygląda następująco: Posiadam RPi 3 B+ kupiony specjalnie, ponieważ wykorzystuję jednocześnie dwie sieci (WiFi oraz LAN).
setup wygląda następująco:

[Domowa sieć LAN (router DHCP)] ----> [ Rpi3 B+ LAN Port / Rpi3 B+ WiFi] <---- [Urządzenie z API mające swój Access Point]

i teraz:
- Podłączam Rpi do sieci domowej, mam ustawiony adres 192.168.1.120.
- Raspberka łączy się również z pewnym urządzeniem, na zasadzie, że loguje się do jego własnej sieci WiFi i od strony tego urządzenia otrzymuje swoje IP.

- Urządzenie z którym łącze się przez WiFi posiada REST API np na adresie 10.0.0.1:5000.
- Chciałbym PRZEKIEROWAĆ TYLKO TEN JEDEN PORT, aby np był "widoczny" w mojej sieci domowej pod adresem Raspnerki, czyli np:
192.168.1.120:3000
- numery portów podałem przykładowe - to akurat nie ma znaczenia czy będą takie same z obu stron, czy też inne

Całość ma służyć temu, aby z sieci przewodowej (domowej) można było komunikować się z urządzeniem udostępniającym swoje API - no tyle, że z tą różnicą, że po drodze ma być "niewidzialna raspnerka" - która routuje tą transmisję.

Szukając rozwiązania natknąłem się na opis iptables: http://cl5452.myfoscam.org/Linux/iptabl ... tepnie.htm
i wg mnie - dla mnie będzie działało coś takiego (wpis na samym dole przytoczonego źródła - zmodywikowany wg moich poytrzeb):

Code: Select all

iptables -t nat -I PREROUTING 1 --protocol tcp --destination-port 3000 -j DNAT --to-destination 10.0.0.1:5000
Czy ktoś z kolegów mających doświadczenie z iptables mógłby mi napisać czy idę dobrym tropem ?

Return to “Polski”