johnnyd1

RP2 - system przestal reagowac na pilota

Sun Jun 03, 2018 1:09 pm

Witam,
mam mały (mam nadzieje ze mały) problem z Raspberry Pi 2. Używam tego urządzenia od 5 lat głównie do oglądania filmów, a od jakiś 2 lat także do puszczania dziecku bajek czy piosenek. Moj problem rozpoczął się jakiś miesiąc temu kiedy zabrałem RP2 ze sobą na wakacje do Portugalii (miał być deska ratunkowa w razie humorów szkraba - ale finalnie nawet go nie podłączyłem ani razu). Po powrocie z Urlopu okazało się ze mam problem z łącznością z moim pilotem. System jakby się zawieszał i nie reagował na polecenia pilota (wcześniej nigdy nie było podobnych problemów). Po sprawdzaniu slotów, połączeń kablowych i nowym restarcie (czasem po 2-3 próbach) system działał. Wiec z braku czasu odkładałem przyjrzenie się tematowi az do wczoraj. Bo wczoraj kompletnie przestał odpowiadać. System sam w sobie ładuje się normalnie. Nawet wczoraj zrobiłem upgrade (bo myślałem ze pomoże), wymieniłem kabel hdmi, zmieniłem karte sd na inna i nic. System ładuje się pięknie ale nic nie mogę zrobić, po czym system przechodzi w tzw tryb oszczędzania i obraz się przygasza. Szukałem w ustawieniach bo podejrzewałem ze krasnal coś poprzestawiał i nic szczegolnego nie zauważyłem. Pilot działa świetnie (tv, programy, czy nawet jak podłączyłem dysk bezposrednio pod usb slot - żadnych zastrzeżeń). Ma ktoś może pomysł co może być przyczyna - poniżej dane techniczne:

Telewizor Samsung Smart Tv UE37D6200
Raspberry Pi 2 (system OpenELEC 8.0 KODI 17.4)
Karta SD - Sandisk 10 8GB 45MB/s

Dzieki za pomoc.

Dawid

Return to “Polski”