Ksiezyc3

Pulpit zdalny

Mon Feb 01, 2016 10:22 pm

Witam,
mam problem z połączeniem pulpitu zdalnego windows - raspbian.
Oba systemy połączone są jednym routerem - połączenie udało mi się uzyskać i wszystko fajnie działało, zresetowałem raspberry i przy próbie kolejnego połączenia miałem czarny ekran (w oknie windowsa pulpitu zdalnego). Łączę się przez ftp i pliki z raspbiana są widoczne i ciągle dostępne .

W raspbian wpisałem:
sudo apt-get install xrdp

a ftp mam:
sudo apt-get update
sudo apt-get install proftpd

Ma ktoś pomysł czemu wcześniej działało, a teraz już nie chce? Z pulpitu zdalnego nie wyskakuje żaden błąd - po prostu odpala się czarne okno.
Ewentualnie może ktoś polecić inne programy, którymi łatwiej lub lepiej się łączyć? Potrzebuję widok pulpitu zdalnego, nie jakiś wiersz poleceń :) Jeśli tak, to poproszę o wypisanie mi dokładne co mam wpisać w terminalu, bo jestem zielony.
------------------------------
Mam też drugi problem - przez chwilę jak już działało to połączenie nie wiem czemu, ale raspberry nie chciało mi pobierać plików. W windowsie (pulpit zdalny) rozpocząłem zgrywanie pliku z jakiejś strony na raspbian. Zgrywając na kartę pamięci (na tej na której jest raspbian), a później na pendrive - wyskakiwał ten sam komunikat:
"błąd podczas zapisywania do pliku: brak miejsca na urządzeniu"

Dodam, że na 100% było dużo miejsca na pendrive. Plik zajmował kilkaset mega a zapisało jedynie około 1mb.
Może potrzeba sformatować ten pendrive na inny system plików? Był formatowany w windowsie.
------------------------------
Problem nr 3 :)
Zniknął górny pasek. Co wpisać w terminal by powrócił?

Return to “Polski”